تور زمینی وان ترکیه

تور 3شب و چهار روز 🤗 حرکت 7 مهر از مازندران _ساری مسیر حرکت : ساری _ قائمشهر _بابل_آمل_تهران برگشت 12 مهر ماه 😃 خدمات: سه شب و چهار روز اقامت : هتل 4 ستاره بیمه توریستی لیدر کارت دار اتوبوس 25 صندلی vip تخت شو ترانسفر / و.... . 🏤 هتل 4 ستاره کاله گلد 🏢
13000000 ریال

 

بهترین زمان سفر به شهر وان ترکیه

بهترین زمان سفر اواسط بهار تا اوایل  پاییز خواهد بود. اگر باز هم دنبال آب و هوایی گرمتر هستید فصل تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب کنید که میانگین هوا در این فصل حدود 29 درجه سانتیگراد خواهد بود. در این بازه زمانی احتمال بارش برف وجود نخواهد داشت. اگر دنبال اسکی و برف بازی هستید بهترین زمان سفر به وان ترکیه فصل زمستان حدود اوایل بهمن خواهد بود.

 

مرزهای زمینی ایران و ترکیه

ایران با ترکیه دارای 3 مرز زمینی می باشد. مرز بازرگان یا گورجولاغ، مرز رازی یا کاپیکوی، مرز سرو یا اسندره که هر سه مرز در استان آذربایجان غربی قرار دارند. راهنمای سفر وان با مقایسه ی این سه مرز به شما کمک خواهد کرد بهترین مسیر را برای سفر به وان انتخاب کنید تا از اتلاف وقت و هزینه ی شما جلوگیری بعمل آید. سفر بانک در این بررسی همراه شما خواهد بود.

 

جاذبه های گردشگری وان

دریاچه وان

این دریاچه یکی از دیدنی های وان، بزرگ ترین دریاچه ترکیه و دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه بوده و در منطقه آناتولی شرقی در نزدیکی مرز ایران واقع شده است.

قلعه وان

در استان وان قلعه ای به نام قلعه وان وجود دارد که در قرن هفتم پیش از میلاد توسط اورارتوها و در عصر آهن ساخته شد و قدمت آن به قرن نهم قبل از میلاد مسیح می رسد. اورارتو که به عنوان پادشاهی وان شناخته می شود، یک ملت باستانی بود که بخشی از دوران مدرن ترکیه، ارمنستان و ایران را در بر می گرفت. ساختمان باستانی این دژ ترکیه توسط غواصان در طی حفاری که توسط دانشگاه وان یوزونکی ییل انجام گرفت، کشف شد. از کشف این دژ به عنوان یک معجزه یاد شده می شود. قدمت آن 3000 سال تخمین زده شده است.

جزیره آختامار وان

جزیره ای آهکی و زیبا به نام آکدامار یا آختامار (Akdamar) در وان وجود دارد که کلیسایی نیز به همین نام (کلیسای آکدامار یا آختامار) در خود جای داده است؛ قدمت کلیسای آکدامار به قرن دهم بر می گردد. فاصله جزیره تا شهر وان 41 کیلومتر می باشد. مرتفع ترین نقطه این جزیره 1912 متر ارتفاع داشته و طول ساحل آن 3 کیلومتر است. درختان بادام جزیره آختامار نمایی دیدنی و زیبا در ماه ­های بهار ایجاد می کند. جزیره آکدامار در امتداد مسیر مهاجرت برخی از پرندگان، به ویژه پرستوی سفید بال قرار دارد.

کلیسای صلیب مقدس

یکی از جاهای دیدنی وان ترکیه کلیسای صلیب مقدس در منطقه باشکالی وان است.

قلعه هوشاپ وان

در شهر توریستی وان، در روستایی به نام گوزل سو که در شهرستان گورپینار واقع شده است، قلعه ای به نام  قلعه هوشاپ وجود دارد که  در سال 1634 میلادی به منظور دیدبانی منطقه و حفظ امنیت آن ساخته شده بود. 

آبشار مرادیه

آبشار مرادیه در 88 کیلومتری شهر وان قرار دارد. ارتفاع آن در حدود 6 متر است و عرض آن نیز حدود 80 متر می باشد. این آبشار و طبیعت اطراف آن به قدری زیبا است که شما می توانید در هر فصل، زیبایی خاص و منحصر به فرد آن را ببینید

بهترین مراکز خرید وان ترکیه

مرکز خرید آیدین پریهان

مرکز خرید ترکاواز

خیابان جمهوریت وان

مرکز خرید وان ترکیه

 

امیداوریم از این سفر لذت ببرید

اقامت 3 شب و چهار روز
درجه سختی 1
وسیله نقلیه اتوبوس vip
وعده های غذایی صبحانه سلف سرویس هتل