آرشیو بلاگ
خبرخوان

بلاگ

دریاچه ارواح

آیا تا به حال اسم درختان مرده را شنیده‌اید؟
اگر فکر می‌کنید این اصطلاح یکی از دیالوگ‌های سری فیلم‌های هری پاتر است، سخت در اشتباهید، زیرا درختان مرده بازماندگانی از تنه درختانی هستند که دُرست در میان آب این دریاچه قرار دارند و به درختان مرده مشهور شده‌اند. 😳😳😱 وجود همین درختان مرده به همراه فضای بکر جنگل و درختان سر به فلک کشیده اطراف آن و صدای انواع حیوانات وحشی و پرندگان مختلف، ظاهری خاص و وهم آلود به این دریاچه داده است. فضای بکر و ساکت این دریاچه ی زیبا در اکثر روزهای سال مه گرفته است که با صدای حیوانات وحشی، حشرات و پرندگان مختلف ادغام می‌شود و بر ترس شما می‌افزاید!
طول دریاچه ارواح 700 متر و عرض آن 300 متر است ، دریاچه ی مَمرَز یا ملا کلا که به دریاچه ارواح نیز شهرت یافته است در استان مازندران و در دل جنگل‌های انبوه پهن برگ شهرستان نوشهر قرار دارد. دلیل اصلی نام گذاری این دریاچه به نام دریاچه ارواح ظاهر متمایز و مرموز آن است. 😱

ظاهر این دریاچه به گونه‌ای است که در ابتدا فکر می‌کنید درختان این دریاچه به صورت برعکس رشد کرده‌اند و ریشه هایشان به سمت بیرون در آمده است.

کی بریم دریاچه ارواح بهتره؟
دریاچه مَمرَز یا دریاچه ارواح در هر فصل زیبای خاص خود را دارد اما بدلیل خاکی و جنگلی بودن مسیر دسترسی از انتهای روستای چلندر تا دریاچه، توصیه می‌شود که در اواخر پاییز و فصل زمستان بدون تجهیزات کامل از سفر به این دریاچه خودداری کنید. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه ارواح اواسط بهار و تا اواسط پاییز است.
برای حرکت به این مقصد حتما تو مسیر خوراکی های لازمه و کیسه زباله همراه داشته باشید ، زباله های مسیر دریاچه و زباله هایی که همراه خودتون بعد از سفر رو حتما جمع کنید تا آسیبی به این منطقه وارد نشود . ☺️
همتاسفر در روز 7 تیر برنامه سفر برای شما برنامه ریزی کرده و دوست داره یه برنامه توپ ویژه همراه با مسابقه و دورهمی یه روز شاد رو باهم بگذرونیم .

راه های ثبت نام در این تور 🌹😉

رزرو تور برای این سفر در سایت 👇
http://yon.ir/G3f8s
رزرو تور تماس با پشتیبانی تلگرام همتاسفر👇👇
@hamtasafaradv
رزرو تور، تماس با شماره های دفتر

📞 01143293841-2
📲 09033339971
☎️09111279971


با همتاسفر بی همتا سفر کنید ☺️😍

@hamtasafar
www.hamtasafar.com