۰۱۱ - 442 54 208

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام‌کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

آیا از قبل عضو هستید ؟

ورود
۰۱۱ - 442 54 208

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام‌کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

آیا از قبل عضو هستید ؟

ورود

دانستنیهای سفر

دانستنیهای سفر

خروج موقت اتومبیل از کشور – مقررات

متقاضیان اخذ پروانه خروج موقت خودروهای سواری برای خروج اتومبیلشان می توانند با در دست داشتن اسناد مالکیت اتومبیل خود و یا وکالتنامه رسمی از سوی صاحب اتومبیل به یکی از گمرکات مراکز استان ها و یا گمرک جنوب تهران مراجعه تا نسبت به انجام تشریفات گمرکی مربوطه اقدام کنند. مدارک مورد نیاز ۱- اصل و کپی سند مالکیت وسیله نقلیه. ۲- حضور خودرو در گمرک.
ادامه مطلب

خروج از کشور ، محدودیتهای قانونی

خروج از کشور ، محدودیتهای قانونی 1) رعایت حجاب اسلامی الزامی است. 2) خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر   مسافر ممنوع می باشد. ۳) بهمراه داشتن وجه رایج کشور بیش از پانصد هزار ریال ممنوع می باشد. 4) بهمراه داشتن هرگونه ترشیجات – سرکه- الکل ممنوع می باشد. 5) بهمراه داشتن هر گونه اسپری قابل احتراق که دارای بر چسب اشتعال میباشد ممنوع است. 6) خروج هر گونه مواد مخدر و مشتقات آن ممنوع بوده و فرد حامل تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت. 7) خروج...
ادامه مطلب

حیوانات همراه مسافر – مقررات و ضوابط بهداشتی

بر پایه اعلام سازمان جهانی بهداشت who ، از میان ۱۷۰۹ عامل بیماریزای شناخته شده ، ۸۳۲ عامل یعنی ۴۹ در صد و از میان ۱۵۶ بیماری نو پدید شناخته شده در انسان ، ۱۱۴ مورد آن یعنی ۷۴ درصد از حیوانات به انسان منتقل می شوند . که از جمله مهمترین و خطرناکترین آنها هاری . جنون گاوی . سل . تب مالت . سیاه زخم . آنفولانزای فوق حاد پرندگان . کیست . هیداتید . تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو و تب دره ریفت می باشد .  بنابراین رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی . قرنطینه ای ما را در...
ادامه مطلب

حقوق و تکالیف مسافرین در سفرهای خارجی

حقوق مسافرین در دیگر کشورها : چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید.
ادامه مطلب

چگونه سفری ایده آلی داشته باشیم؟

موارد و نکاتی که می‌تواند یک سفر را به لذت‌بخش‌ترین سفر تبدیل کند، ممکن است برای هر کسی متفاوت باشد اما در این میان همیشه برخی از نکات ثابت هستند. برای اینکه بتوانید از سفر خود رضایت کاملی داشته باشید، خوب است که به نکات زیر توجه کنید: در طول سفر به محیط‌ زیست توجه کنید یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این نسل باید به آن توجه ویژه شود، حفظ محیط‌زیست است. سالم نگه داشتن محیط‌زیست نه تنها باعث بهبود کیفیت زندگی شما می‌شود، بلکه تاثیر آن در جامعه حتی برای سالیان سال مشاهده می‌شود. محیطی که در آن...
ادامه مطلب

چگونه با هشدارهای مسافرتی برخورد کنیم؟

صحبت کردن با مشاوران برای مسافرت به منظور آشنا شدن با شهرها و کشورها می باشد. ممکن است کشوری در حال حاضر مانند کشورهای توسعه یافته دارای شرایط مساعدی برای سفر نباشد. پس مشاوران در رابطه با تصمیم گیری شما در مورد مقصد سهم به سزایی دارند. درباره هشدارهای مسافرتی دولت همیشه هشدارهای لازم را به شهروندان در مورد شهر یا منطقه ای خاص می دهد. یعنی اجازه می دهد که شهروندانش در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشند.
ادامه مطلب

توصیه هایی برای هیچهایک

هیچهایک نوعی مسافرت رایگان است که فرد مسافر معمولاً با ایستادن کنار جاده و نشان دادن انگشت شست یا اشارات مختلف خواهان آن می‌شود تا رانندگانی که مایل به سوار کردن او باشند متوقف شوند. این مسافرت ممکن است کوتاه‌مدت یا طولانی باشد. مهم‌ترین چیز در این نوع سفر امنیت مسافران را تامین می کند انجام گروهی آن و کمتر شدن خطر‌های آن می‌ باشد.
ادامه مطلب

توصیه های امنیتی پلیس به مسافران خارج از کشور

توصیه های امنیتی ناجا به مسافران خارج از کشور | رعایت این توصیه ها شما مسافران عزیز را در سفرهای خارجی کمک خواهد نمود تا ایمن و آسوده سفر کنید هموطن گرامی : 1) شما نماینده و سفیر ایران هستید هر ایرانی در خارج از کشور سمبل انقلاب، اسلام و نماینده مردم جمهوری اسلامی ایران است . شما برادر و خواهر گرامی سعی کنید بهترین سفیر کشورمان در دنیا باشید.
ادامه مطلب

نرمش‌هایی برای رفع خستگی در سفر

تمرینات ورزشی زیر به شما کمک می کند تا خستگی را که طی سفر بر اثر نشستن طولانی بر صندلی ایجاد شده، رفع نمایید. این تمرینات را می توان به حالت نشسته بر صندلی، و بدون ایجاد کوچکترین مزاحمت برای همسفران، انجام داد. تمرینات را به آرامی و بطور منظم و یکنواخت انجام دهید. توجه داشته باشید که قبل از انجام هرگونه تمرین ورزشی، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.
ادامه مطلب

پرسش‌های مهم در نگهداری از کودکان در ساحل

گاهی خانواده‌ها همراه کودک کوچک خود به سفر ساحلی می‌روند که باید نکاتی را برای نگهداری از کودک در ساحل بدانند. با رعایت این نکات هم کودکان خردسال اذیت نمی‌شوند و هم خانواده‌ها لذت بیشتری می‌برند. این نکات شامل: مراقبت از آفتاب سوختگی، لوازم و تجهیزات رفتن به ساحل، لباس و نوع پوشش و ... می‌باشد.  برای حفاظت از خود در برابر نور خورشید باید چکار کنیم؟ همانطور که می‌دانید پوست کودکان نسبت به پوشت بزرگسالان دارای حساسیت بیشتری است، پس به مراقبت بیشتری احتیاج دارند. اگر کودک شما بسیار کوچک است که نیم تواند آب تنی و یا بازی...
ادامه مطلب

بهترین مقاصد آسیایی برای سفر بازنشستگان

مقاصد آسیایی برای سفر بازنشستگان، کوله پشتی: زمانی که بازنشست می‌شوید، دیگر زمان آن رسیده تا از زمان، فرصت و همچنین منابع مالی خود خوب استفاده کنید. یکی از راه‌های استفاده از این منابع ارزشمند، رفتن به سفر است. گزینه‌های زیادی برای سفر به شهر و کشور‌های مختلف وجود دارد، اما در این مقاله به چند کشور در آسیا اشاره خواهیم کرد. ۱. تایلند سرزمین خنده و شادی تایلند سرزمین خنده و شادی است. آب و هوای استوایی خیره کننده که انجام انواع فعالیت‌ها را امکان پذیر می‌کند. این کشور غنی از آب‌های زیبا و فعالیت‌های آبی هیجان انگیز است....
ادامه مطلب

راه‌های ارتباط موثر با مردم محلی در سفر

یکی از مسائلی که در طول سفر به آن فکر خواهید کرد نحوه‌ی برقراری ارتباط با مردمان محلی خواهد بود. زمانی که به آن فکر می‌کنید شاید کار مشکلی به نظر برسد، اما اگر راهکار‌های آنرا بدانید، میبینید که اصلا کار مشکلی نخواهد بود. ۱. مطلع و آگاهانه سفر کنید در مورد منطقه‌ای که به ان سفر می‌کنید به خوبی اطلاعات بدست آورید. به این ترتیب شما قبل از سفر با آن منطقه آشنا خواهید شد و کمتر احساس غریبی خواهید کرد. این عمل از ایجاد شوک فرهنگی جلوگیری خواهد کرد.
ادامه مطلب

آنچه باید در سفرهای خارجی بدانیم

مهمترین دانستنی ها  در سفرهای خارجی برای افرادی که اهل سفر هستند از اهمیت خاصی برخوردار است. به طور مثال در اختیار داشتن منابع اطلاعاتی در باره مقصد و پتانسیل های گردشگری آن در گوشه و کنار ایران یا خارج از کشور کمک شایانی در داشتن سفری مطلوب و بی دغدغه می کند. اهمیت چگونگی از امنیت کشور مقصد مناسب ترین راه برای این موضوع استعلام از وزارت امور خارجه ایران برای هر گردشگری خواهد بود.که با تماس با روابط عمومی این وزارت می توان از امنیت کشور مورد نظر با خبر شد.
ادامه مطلب

آشنایی با راه و رسم سفر، مطمئن سفر کنید

راه و رسم سفر رفتن؛ کوله پشتی: این بسیار مهم است که قبل از هرچیزی آداب و رسوم سفر رفتن، سفر به تنهایی، سفر با خانواده و ... را به خوبی بدانید تا سفر راحتتر و لذت بخش تری داشته باشید. آشنایی با قوانین و مقررات، چگونگی آماده سازی، وسایل سفر، نگرش و رفتار مناسب، رعایت نکات بهداشتی و دقت در حفظ امنیت را قبل از سفر بدانید. حال با این نکات بیشتر آشنا شوید:
ادامه مطلب

آداب و آئین انعام دادن

در این مقاله پرسش و پاسخ هایی در مورد نحوه ی انعام دادن؛میزان آن و زمان انعام دادن وجود دارد.این اطلاعات را مشاورین برای راهنمایی مسافران جمع آوری کرده اند، زیرا انعام داده در کشورهی خارجی مرسوم و ضروری است. رایج ترین اشتباه در مورد انعام دادن؟ انعام ندادن. معمولا به صورت رایج 10 تا 15% را برای انعام دادن در  نظر می گیرند. اما اگر شما اصلا مبلغی را برای انعام دادن کنار نگذارید این بدترین کار و حالت ممکن است.
ادامه مطلب

انواع ویزا را بشناسید | شرایط ویزا

شرایط ویزا برای سفر به کشورهای خارجی دوگونه است یا کشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌کند ‌یا به موجب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو کشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین قدم برای سفرهای خارجی این است که مشخص کنید کشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟
ادامه مطلب

اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارجی

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج افرادی که برای اولین بار به سفر‌های خارج از کشور می‌روند، این است که تصور می‌کنند که هنجار‌های فرهنگی کشور‌ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. این تصور کاملا اشتباه است زیرا با کوچکترین حرکت دست یا صورت، به فرهنگ مردمان بومی بی احترامی کرده و مورد خشم قرا می‌گیرید. شاید کم اهمیت و ساده به نظر برسد اما حتما قبل از سفر به کشور‌های خارجی، نسبت به فرهنگ و هنجارهای آنان، اطلاعاتی کسب کنید. هرچه نسبت به این قوانین آشناتر باشید، تعامل بهتری برقرار می‌کنید.
ادامه مطلب

۱۲ قانون برای عکس گذرنامه

یکی از مواردی که هنگام دریافت گذرنامه ممکن است برای متقاضی مشکل ایجاد کند و دریافت گذرنامه را به تاخیر بیندازد، ارائه عکس نامناسب است. حال برای اینکه از اتلاف وقت , صرف هزینه و آمد و رفت اضافی متقاضی جلوگیری شود ضروری است تا هنگام دریافت عکس، ۱۲ مورد زیر کاملاٌ مورد توجه قرار گرفته و رعایت شوند.
ادامه مطلب

۷ چیز را در مسافرت نپوشیم !

هنگامی که چمدان هایمان را می بندیم همیشه هستند وسایلی که باعث می شوند به این فکر کنیم که: آیا لازم است؟ آیا این را می پوشم؟ و … برای کمک به شما به منظور راحت تر آماده شدن برای سفر ما لیستی از ۹ چیزی که در طول سفر به آن ها نیاز ندارید برایتان تهیه کردیم: ۱- کیف کمری: کیف کمری دیگر محبوبیت گذشته خود را ندارد و به گفته برخی متعلق به سال های ۱۹۸۰ است. علاوه بر این، کیف کمری برای هر کسی مناسب نیست. امروزه گردشگران در صورت نیاز و برای خالی نگه داشتن دست...
ادامه مطلب

7 اشتباه در خرید بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی، موردی ضروری و لازم در حفظ زندگی شما است. کسانی که تحت بیمه‌ی مسافرتی هستند، می توانند علاوه بر تامین هزینه‌های درمانی شما در سفر، خسارت تاخیر در پرواز را هم جبران کند. با توجه به تمام مزایایی که بیمه مسافرتی دارد، گاهی هم مسافران با مشکلاتی روبرو می‌شوند. کسانی که آگاهی درستی نسبت به بیمه‌ی خریداری شده نداشته باشند، در پایان نه تنها ضرر می کنند، بلکه هزینه‌ای اضافی هم پرداخت کرده‌اند. قبل از برنامه‌ریزی برای سفر و اقدام برای خرید بیمه مسافرتی، اشتباهات رایج در مورد آن را بدانید.
ادامه مطلب

۳ نکته مهم برای جهانگردان تازه کار

چه کسی سفر را دوست ندارد؟ چه کسی از سفر به شهر یا کشور جدید و کسب تجربه‌های تازه استقبال نمی‌کند؟ بدیهی است که همه ما مسافرت را دوست داریم و زمانی که از آن صحبت می‌شود بسیار استقبال کرده و خوشحال می‌شویم، اما افرادی که به تازگی سفر رفتن را جدی گرفته‌اند و در برنامه زندگی خود گنجانده‌اند، باید برخی نکات را بدانند.
ادامه مطلب

راهنمای دریافت گذرنامه پاسپورت

پاسپورت یا گذرنامه ، یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از طرف دولت برای اتباع یک کشور صادر می‌شود. داشتن گذرنامه نشان‌ دهنده‌ی داشتن تابعیت آن کشور است و امکان درخواست اجازه‌ی گذر و یا ورود به کشورهای دیگر را به فرد می‌دهد. اتباع ایرانی، برای دریافت گذرنامه باید از یکی از شعب بانک ملی ایران، فرم و پوشه‌ی درخواست گذرنامه را بگیرند و بعد از واریز وجوه لازم به شماره‌حساب‌های اعلام شده، به یکی از دفاتر ...
ادامه مطلب

هنگام گم شدن پاسپورت در سفر باید چکار کنیم؟

هنگام گم شدن پاسپورت در سفر باید چکار کنیم؟ - همانطور که می‌دانید در مسافرت ممکن است با هر اتفاقی روبرو شوید. گم شدن پاسپورت یکی از اتفاقات بدی است که در مسافرت می‌تواند رخ دهد. ممکن است پاسپورت همراه دیگر وسایل از شما دزدیده شود، ممکن است از جیب شما افتاده باشد و یا در مکانی جا گذاشته باشید. در هر صورت پاسپورتی که در مراحل سفر به آن نیاز دارید را از دست داده اید. حال باید چکار کنید؟
ادامه مطلب

ویزا چیست؟انواع ویزا و نکات مهم برای اخذ ویزا

ویزا (visa) یا روادید مجوزی است مکتوب و مندرج در ضمیمه گذرنامه و به فرد متقاضی ویزا و دارندۀ گذرنامه مجوز می‌دهد به خاک یک کشور وارد شود، در آن بماند یا آن را ترک نماید.ویزا (روادید) معمولا مشخص کننده محدودیت‌هایی برای مسافران بیگانه است که به خاک یک کشور دیگر وارد می‌شوند. این مجوز توسط یکی از نمایندگان رسمی کشور مورد نظر در کنسولگری، سفارتخانه یا شرکت‌های معتبر درخواست ویزا مورد بررسی قرار گرفته و مورد تایید قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب

خاص ترین تفریحات و جاذبه های مجمع الجزایر بالی

بالی جزیره ای بسیار زیبا و سحرانگیز در کشور اندونزی است. این جزیره که بزرگترین مجمع الجزایر جهان به شمار می رود و جزایر زیادی را در خود جای داده است، به دلیل برخورداری از مناطق سرسبز جنگلی، سواحل دو اقیانوس آرام و هند و فرهنگی منحصر به فرد توجه گردشگران را از سرتاسر جهان جلب کرده است.
ادامه مطلب

جنگل فندقلو از زیباترین جنگل های شمال غرب کشور

جنگل فندقلو در شهرستان نمین در استان اردبیل از زیباترین جنگل های شمال غرب ایران است. طبیعتی از جنگل های هیرکانی در نزدیکی گردنه حیران که فصل بهار فرشی از گل های بابونه بر آن پهن می شود. فندقلو مراتع، دشت های فراخ و جنگل های بی نظیری دارد که آن را منحصر به فرد کرده است. جنگل فندقلو در شهرستان نمین در استان اردبیل از زیباترین جنگل های شمال غرب ایران است. طبیعتی از جنگل های هیرکانی در نزدیکی گردنه حیران که فصل بهار فرشی از گل های بابونه بر آن پهن می شود. فندقلو مراتع، دشت های فراخ...
ادامه مطلب

معرفی محله و بازار تاجر آباد مشهد

اگر می خواهید بازارهای مشهد را به طور کامل بشناسید از تاجر آباد مشهد به هیچ وجه نباید غافل شوید. تاجر آباد بازار بلوچ هاست و اقلام موجود در آن را می توان با بازارهای سنتی چابهار مقایسه کرد. پس با این حساب می توان گفت با رفتن به تاجر آباد حس می کنید در بازارهای چابهار هستید.
ادامه مطلب

ارسال دیدگاه