۰۱۱ - 44299167

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام‌کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

آیا از قبل عضو هستید ؟

ورود
۰۱۱ - 44299167

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام‌کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

آیا از قبل عضو هستید ؟

ورود

تور مشهد با قطار

تور مشهد با همتاسفر

روزی نیست که تور مشهد با قطار مسافر نداشته باشد. مسافران مشهد در همه ایام سال از راه های زمینی و هوایی، خود را به این شهر زیارتی می رسانند. مسافران مشهد گزینه های مختلفی پیش رو دارند اما بیشتر افراد سفر با قطار را انتخاب می کنند. علت چیست؟ تور مشهد با قطار ارزان قیمت و در عین حال راحت است. اگر طالب تور زمینی مشهد هستید ادامه مطلب را در همتاسفر از دست ندهید.

تور مشهد با قطار | ارزان، امن و راحت 

قطار وسیله ای امن برای حمل و نقل است. با خیال راحت بر روی صندلی در کوپه می نشینید و بدون دغدغه و استرسِ جاده یا خطر سقوط هواپیما، چشمانتان را روی هم می گذارید تا قطار حرکت کند. نه اسم و مشخصات لوکوموتیوران برایتان مهم است و نه نگران تاخیر و دیر و زود شدن بر اثر ترافیک یا افتادن در مسیر اشتباه می شوید. در سفر با قطار خیالتان راحت است. تور مشهد با قطار ارزان قیمت نیز می باشد. در عین راحتی می توان با قیمتی بسیار مناسب تر از هواپیما به مشهد سفر کرد و از شر گرما و سرمای جاده هم راحت شد.

اگر قرار بود با ماشین خودتان راهی شهر مشهد مقدس شوید، باید ابتدا ماشین را به تعمیرکار نشان می دادید تا سرویس شود، باکش را پر کنید و تازه بین راه هم مدام دنبال پمپ بنزین و پمپ گاز بگردید. سفر جاده ای با وسیله نقلیه شخصی عموما دردسرهایی دارد و به احتمال زیاد خسارت های مالی نیز به بار می آورد. همه هزینه ها به کنار، اگر کمی بیشتر گاز بدهید باید پول جریمه های احتمالی را هم به آن اضافه کنید.

تور مشهد با قطار از تهران

بسیاری از شهروندان آمل ، بابل ، ساری ، قائمشهر ، نور ، تهران، اصفهان و شیراز و… تور مشهد با قطار را انتخاب می کنند. قطارهای خوب و متعددی در این خطوط ریلی راه اندازی شده است که در طول هفته مکررا این مسیرها را پوشش می دهند.

در طول مدت سفراز تهران به مشهد با قطار، می توان شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب و نیشابور را دید و حتی در آن ها توقف کرد. قطار در این ایستگاه ها توقف دارد و عده ای در این مسیرها به قطار وارد و از آن خارج می شوند. همه ی این ایستگاه ها امکانات مناسبی مثل فضای سبز، نمازخانه، سرویس بهداشتی، سیستم صوتی و تصویری، پاسگاه نیروی انتظامی، پزشک ایستگاه، خودپرداز، بوفه، تلفن همگانی، اینترنت پر سرعت، ایستگاه تاکسی، کتابخانه و… دارند.

مهم ترین مزیت تور مشهد با قطار، تماشای منظره کویر از پنجره کوپه است. اگر تمایلی به استفاده از سیستم های صوتی و تصویری کوپه ها ندارید و گپ زدن با همسفران هم حوصله تان را سر می برد می توانید در حاشیه مسیر، مناظر و مکان های طبیعی سمنان تا مشهد را به تماشا بنشینید. تماشای مناطق کویری و پوشش گیاهی و جانوری در این اقلیم های کویری بی تردید تنها اختصاص به مسیر خراسان دارد و نباید تجربه آن را از دست داد.

قطارهای اتوبوسی و سالنی مشهد از تهران چگونه است؟

قطارهای سالنی مثل اتوبوس یا به عبارتی مترو است. در واگن های ان کوپه ای وجود ندارد و صندلی ها به شکل سینمایی و دو به دو کنار هم قرار گرفته است. قطارهای سالنی نیز رده بندی مختلفی دارد. قطارهای پردیس جزو سالنی های لوکس محسوب می شود. این قطار سریع السیر است و مسیر تهران مشهد را طی 8 ساعت می پیماید. قطارهای اتوبوسی صبا همین مسیر را در مدت 10 ساعت می پیماید و قیمت ان نسبت به قطار سالنی پردیس مناسب تر است. قطارهای اتوبوسی طرفداران خاص خودش را دارد و به دلیل نداشتن تخت برای استراحت از سوی گردشگران عادی استقبال نمی شود.

خسارت های تاخیر در زمان رسیدن به مقصد

نکته مهم دیگر در زمان تاخیر قطار است. تاخیر حرکت قطار از مبدا درز صورتیکه مسافران از باجه کنترل بلیت عبور و در سکو یا داخل قطار منتظر شده باشند جزو تاخیر نهایی در مقصد محاسبه نمی شود.

تاخیر بیش ‌از حد قطار اکسپرس یا سریع السیر دررسیدن به مقصد در صورتیکه ناشی از حوادث طبیعی نباشد، بعد از گذشت وعده غذایی روزانه یک وعده پذیرایی رایگان بر اساس ساعت ورود قطار به همراه دارد. زمان پذیرایی صبحانه پس از ساعت 8 صبح، نهار پس از ساعت 1 ظهر و شام بعد از ساعت 8 شب است. زمان موردمحاسبه برای تاخیر قطار در مسیرهای مختلف تفاوت دارد.

تاخیر قطار در صورتی که منجر به ‌جا ماندن مسافر از قطار بعدی شود، اگر بیش از زمان معین باشد و منجر به ‌جاماندن مسافر از قطار بعدی شود و فاصله بین ورود قطار قبلی و حرکت قطار بعدی بیشتر از 3 ساعت باشد و همچنین هر دو بلیت به نام مسافر باشد، وجه کامل بلیت قطار بعدی پرداخت یا مسافر با قطارهای بعدی اعزام می گردد. در صورتیکه این تاخیر باعث شود اقامت به شب بکشد؛ هزینه اقامت و غذا به عهده راه ‌آهن است. در صورت اعزام با قطاری با کلاس پایین تر تنفاوت قیمت بلیط به مسافر پرداخت می‌ گردد و در صورت اعزام با قطار لوکس تر، تفاوت قیمت از مسافر اخذ می شود.

تاخیر قطار و جا ماندن مسافر از سایر وسایل حمل و نقل مثل  کشتی، هواپیما و اتوبوس چنانچه بیشتر از 3 ساعت باشد و ناشی از حوادث طبیعی نباشد و طبق برنامه فاصله میان رسیدن قطار و حرکت وسیله بعدی، بیشتر از 4 ساعت باشد و هر بلیط به نام مسافر باشد، با ارائه مدرک  به شرکت راه آهن، اقدام لازم برای پرداخت مبلغ استرداد بلیط و دیگر وسایل مسافرتی انجام می شود.

اگر عازم سفر مشهد هستید می توانید تور مشهد با قطار را از سایت همتاسفر تهیه کنید. همتاسفر اقامت در بهترین هتل ها با انواع قطارها را در دسترس شما قرار می دهد. 

ارسال دیدگاه